Volejbalový klub Kylešovice, z.s. - TJ Ostrava "C"    1:3 (27,-19,-20,-11)
Volejbalový klub Kylešovice, z.s. - TJ Ostrava "C"    0:3 (-23,-13,-14)

První utkání : VK Kylešovice – TJ Ostrava 1:3 (29:27, 19:25, 20:25, 11:25)

Sestava : Kolmanová Kristýna, Jastřembská Michaela, Orálková Adéla, Kašpárková Adéla,  Brusová Zuzana, Šmídlová Jolana, libero  Rozacká Tereza – Jetmarová Hana, Cáhlíková Viktorie, Vojtášková Barbora, Kozinová Nela, Lastovicová Nelly

V neděli jsme odcestovali k lídru soutěže do Opavy. Odjeli jsme ve 12-ti hráčkách, většina se již uzdravila z nemocí a zranění.

Očekávali jsme náročná utkání a velmi vyrovnaný souboj. Celý první set tomu i odpovídal. Zkraje setu nám opavačky utekli na 8:1. Nevzdávali jsme to a postupně bod po bodu snižovali. Podařilo se nám i vyrovnat, ale ve velmi vyrovnané a dramatické koncovce jsme nebyli šťastnějším týmem.
Ve druhém setu jsme i nadále pokračovali ve zlepšeném výkonu, a postupně přebírali otěže utkání. Začali jsme perfektně plnit pokyny a zvolenou taktiku, a až na individuální chyby byla naše hra velice kvalitní a koukatelná. Postupně jsme v utkání získávali navrch, což se naprosto ukázalo ve čtvrtém setu, ve kterém jsme byli již jasně lepším týmem.

Druhé utkání : VK Kylešovice – TJ Ostrava 0:3 (23:25, 13:25, 14:25)

Sestava : Jastřembská Michaela, Kašpárková Adéla,  Jetmarová Hana, Cáhlíková Viktorie, Vojtášková Barbora, Kozinová Nela, libero Lastovicová Nelly - Kolmanová Kristýna, Orálková Adéla, Brusová Zuzana, Šmídlová Jolana, Rozacká Tereza

Po vydařeném prvním utkání jsme zkusili začít v naprosto obměněné sestavě. Vyměnili jsme 5 hráček. Nutno říct, že na kvalitu hry to nemělo žádný vliv, a nová sestava hrála minimálně stejně dobře, jako ta v prvním utkání.
Ihned jsme si vypracovali solidní náskok. Postupně se ale zlepšovali i soupeřky, a začali nás pomalu dohánět. Naštěstí to již nestihli, a koncovku jsme si uhráli.
Od druhého setu se utkání proměnilo v naši exhibici. Dokázali jsme si po celou dobu udržet vysokou kvalitu hry. Začátek třetího setu byl ještě vyrovnaný, ale potom jsme již hru naprosto ovládli, a jasně zvítězili.

V obou utkáních jsme předvedli zatím naše nejlepší výkony v soutěži. Pokud nám to ještě 2 týdny vydrží, je šance, že bychom mohli naši základní skupinu vyhrát a postoupit z prvního místa. Je opravdu třeba pochválit všechny hráčky. Výkon byl kolektivní, bojovný a odpovědný. Jen tak dále!!!

Za týden v neděli 25.11. hrajeme doma s Polankou. Tímto zveme všechny naše příznivce.

Autor: Radek Brzobohatý
Trenér: Radek Brzobohatý

Hala: Obchodní Akademie   Hany Kvapilové
Adresa: Obchodní Akademie   Hany Kvapilové

Rozhodčí: Gütler J.